Lumix G 80 – specyfikacja aparatu fotograficznego

Lumix g 80 – budowa urządzenia

Włącznik aparatu Lumix g 80 znajdziemy na górze korpusu, po lewej stronie, co jest rzadko spotykanym rozwiązaniem. Nietypowym rtozwiązaniem zastosowanym przez producenta jest brak klasycznego pokrętła z trybami P,A,S,M. Zamiast tego zamieszczono przycisk Mode z pierścieniem, który należy wcisnąć, a następnie wybrać tryb pracy aparatu.

Umieszczony w aparacie Lumix g 80 na górze korpusu wyświetlacz informuje również o wybranej ekspozycji i przysłonie. Po naciśnięciu przycisku wyświetla się bardziej szczegółowy zakres ikonek – z informacją o trybie AF, balansie bieli itp. Dłuższe przytrzymanie przycisku zmienia tło na białe – dobrze widoczne w słabym oświetleniu. Tryb pracy jest wyświetlany nawet po wyłączeniu aparatu. Daje więc to namiastkę informacji widocznej na fizycznym pokrętle trybów. 

Na górze znajduje się taskże pokrętło do sterowania parametrami fotograficznymi, przycisk blokujący ekspozycję, a także przycisk nagrywania. Spust migawki umieszczono pod lekkim kątem, dzięki czemu wygodniej się z niego korzysta. Od strony ekranu Lumixa g 80 znajdują się pozostałe elementy interfejsu. Oprócz standardowych przycisków do obsługi menu, odtwarzania zdjęć itp. znajduje się panel dodatkowy, służący do regulowania punktu AF. można zmienić go również za pomocą ekranu dotykowego.

Obydwa rozwiązania sprawdzają się równie dobrze, ponieważ są wygodne i praktyczne. Utrudnione jest natomiast korzystanie z ekranu podczas korzystania z wizjera. Sytuację można by rozwiązać poprzez umieszczenie klasycznego panel sterowania ręcznego, którego w tym przypadku zabrakło.

Lumix g 80 – dane techniczne aparatu

Nowy model aparatu Lumix G80 o wymiennej optyce, wyróżnia się doskonałymi parametrami. Został wyposażony w szereg zaawansowanych technologii i praktycznych funkcji, a także w solidny i kompaktowy korpus. Jednym z najważniejszych elementów Lumixa g80 jest jego matryca – Digital Live MOS o rozdzielczości 16 mln pikseli, bez filtra dolnoprzepustowego. Umożliwia wykonywanie bardzo realistycznych zdjęć w doskonałej jakości.

Aparat Lumix g 80 daje możliwość podglądu obrazu, jak ma to miejsce również w przypadku pozostałych modeli Panasonika. Dobrej jakości obraz zapewnia 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1,040 mln punktów. Ponadto potrafi świetnie odwzorować kolory, nie przekłamując przy tym odcieni rzeczywistych. Ekran wspiera obsługę dotykiem. To duży plus, zważywszy na to, że w obecnych czasach opcja ta jet niemalże koniecznością. Obsługiwanie aparatu Lumix g80 znacznie ułatwia pracę jego użytkownikom. Aparat posiada również odchylany niestandardowo – do boku – wyświetlacz, przydatny do każdego rodzaju produkcji. To rozwiązanie bardzo popularne dla kamer, natomiast rzadko stosowane w aparatach. Mimo to producent modeli Panasonika stosuje je dosyć często. 

Dla kogo Lumix g80?

Panasonic Lumix g 80 to aparat idealny zarówno dla początkujących amatorów filmowania, jak i profesjonalnych filmowców. Ten idealny do fotografowania w plenerze aparat wyposażono w nowy system podwójnej stabilizacji obrazu, łączący stabilizację obrazu w matrycy i w obiektywie. Dzięki aaawansowanej technologia stabilizacji obrazu, użytkownik ma możliwość wykonywania znacznie wyraźniejszych zdjęć zarówno w ruchu, jaki i w ekstremalnych warunkach. Funkcja stabilizacji minimalizuje drżenie rąk i niekontrolowane wstrząsy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *