Lumix G7 – specyfikacja aparatu

Panasonic Lumix G7 to bezlusterkowiec, który ujrzał światło dzienne w 2015 roku. Jego poprzednikiem jest Panasonic Lumix G6 wyprodukowany w 2013 roku. Aparat należy do linii G, a więc pierwszej serii bezlusterkowców od tego producenta. Poniżej przedstawimy specyfikację tego urządzenia.

Panasonic Lumix DMC-G7 – budowa urządzenia

Lumix G7 to bezlusterkowiec Panasonika z niższej półki, co widać chociażby po obudowie – mimo że poszczególne elementy są odpowiednio spasowane, a całość prezentuje się dobrze, obudowa Lumiksa DMC-G7 została wykonana z tworzywa sztucznego. Lumix G7 charakteryzuje się głębokim uchwytem, a zewnętrzna ścianka została pokryta chropowatym tworzywem. Waga korpusu DMC-G7 wraz z kartą pamięci i akumulatorem wynosi 410 g.

To aparat systemowy, który łączy to, co najlepsze w obu światach. Korpus został zaprojektowany do zadań specjalnych, które wymagają intensywnego użytkowania. Ten odporny na trudne warunki pogodowe model z najwyższej półki przełamuje tradycyjne bariery. 

Producent wyposażył aparat w wizjer elektroniczny o powiększeniu 1,4x i rozdzielczości 2,36 Mpix, a także w dobrej jakości wyświetlacz pozwalający na regulowanie kontrastu, jasności i kolorystyki. Zaletą ekranu LCD jest też konstrukcja umożliwiająca jego odchylanie i obracanie. Aparat ten otrzymał też wbudowaną lampę błyskową.

Panasonic Lumix G7 – matryca i wydajność

Lumix G siódmej generacji wykorzystuje 16-megapikselową matrycę cztery trzecie o czułości z przedziału ISO 200–25600 z możliwością rozszerzenia dolnej granicy do ISO 100. Sprawną pracę i dobrą celność systemu AF zapewnia za to procesor Venus Engine, który odpowiada również za dobrą wydajność trybu seryjnego.

Migawka mechaniczna daje możliwość wykonania serii zdjęć przy 8 kl./s. Natomiast stosując migawkę elektroniczną – 10 kl./s. Bufor pozwala na zapis w jednej serii 100 zdjęć JPEG lub 13 fotografii w formacie RAW. Dodatkową opcją jest też wykonywanie serii zdjęć w jakości 4K. Zrobione Panasonikiem Lumix G7 zdjęcia zapiszemy na karcie pamięci SD – na jednym ładowaniu akumulatora uzyskamy do ok. 360 ujęć.

Panasonic Lumix G7 – funkcje aparatu

Wśród funkcji modelu Lumix DMC-G7, które wyróżniają go na tle innych bezlusterkowców z tego segmentu, użytkownicy znajdą opcję nagrywania filmów w jakości 4K i całkiem rozbudowany tryb filmowania. Poza tym skorzystają również z trybu fotografowania HDR, funkcji focus-peaking, elektronicznej migawki czy filtrów.

Aparat Panasonic Lumix DMC-G7 dzięki wbudowanemu modułowi Wi-fi pozwala także na skorzystanie z łączności bezprzewodowej.

LUMIX GH5 umożliwia rejestrowanie filmów w jakości 4K/60kl./s bez limitu czasu co do tej pory nie było możliwe w bezlusterkowcach. Aparat z przetwornikiem o rozdzielczości 20,3 MP bez filtra dolnoprzepustowego oferuje zarówno możliwość wykonywania pełnych detali zdjęć o wysokiej dynamice, jak i udostępnia funkcje wykonywania zdjęć 4K/6K, które pozwalają uchwycić każdy najważniejszy moment.

Ile kosztuje ten bezlusterkowiec?

Cena Panasonika Lumix DMC-G7 w chwili pojawienia się na rynku wyniosła około 3000zł. W tej cenie użytkownik otrzymywał od producenta dołączony do aparatu obiektyw 14-42mm. Decydując się na obiektyw 14-140 mm, koszt zestawu wynosił około 5000zł.

Dla kogo Panasonic Lumix siódmej generacji?

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix siódmej generacji może być alternatywnym rozwiązaniem dla lustrzanek cyfrowych z segmentu entry-level. Aparat jest lekki, zdjecia są naprawdę dobrej jakości oraz sporo przydatnych trybów fotografowania i nagrywania. To aparat systemowy, który łączy w sobie to, co najlepsze w obu światach fotografii. Zarówno amatorzy fotografii, jak i profesjonaliści świata filmów odkryją ogrom możliwości, jakie niesie ze sobą Panasonic Lumix DMC-G7. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *