Blisko Nieba – Joanna

manua-kea

Historia zdjęcia: 4205 m.n.p.m – Szczyt wulkanu. Hawaje. Jak się jest tak blisko Nieba, to już się całkiem nie chce wracać na Ziemię ;)

Była to moja pierwsza prawdziwa podróż, podczas której otworzyłam oczy. Na ludzi, na inne spojrzenia, na różnorodność, na naturę, na to, że wcale nie trzeba żyć „tak jak wszyscy”. Piękno, które ujrzałam dodało mi siły i przywróciło zachwyt nad światem (taki jak mają dzieci:). Cudowni ludzie napotkani po drodze dali wiarę, a spotkanie z żywą Ziemią (wulkany) pokazało mi, że światu należy się respekt, bo my jesteśmy tacy malutcy…

Wyzwaniem była odwaga – na to by złamać schemat i słuchać siebie, by rzucić niskodochodową, ale stabilną pracę i ruszyć dalej; żeby uczyć się języka, nowych umiejętności; by pokonać swoje strachy, lęki, stresy i niepotrzebne negatywne myśli zmienić na nowe, kolorowe i pełne nadziei. Procentuje.

Po zachodzie słońca na tym szczycie jest najpiękniejsze, najczystsze gwieździste niebo na świecie – jest to miejsce gdzie znajdują się główne obserwatoria astronomiczne. Ten widok, to zdjęcie i wspomnienie przypomina mi, że marzenia są tylko zadaniami do spełnienia:)