Chwile – Zuzanna

salto

 

 

Przełamywanie barier. Dla niektórych- codzienność, dla wielu- coś, czego unikają. Każdy ma jednak w życiu taki moment, kiedy przyjdzie mu zmierzyć się z własną słabością, lękiem, zrobić coś, co odmieni jego los. W końcu życie jest wyzwaniem.
Czy przeżyłam taką chwilę? Owszem, wielokrotnie. Na przykład niedawno, robiąc salto na trampolinie. Było to coś nowego i jednocześnie coś, co bardzo chciałam zrobić. Dlatego po prostu powiedziałam sobie: dzisiaj, teraz. Bo uważam, że zawsze trzeba próbować, rzucać sobie wyzwania, walczyć o swoje. Także w tych drobnych sprawach, które innym wydają się błahe. Dziś salto na trampolinie, jutro- poza nią. Bo dlaczego by nie?

Trzeba próbować. Trzeba łamać schematy, przekraczać granice, bariery. Przede wszystkim przełamać się psychicznie. I wtedy nagle okazuje się, że to, co wcześniej uważaliśmy za trudne, w rzeczywistości jest proste, wystarczyła nasza wiara w siebie i odwaga, żeby spróbować… Przede mną jeszcze wiele podobnych momentów. Na wiosnę- skok na bungee. W przyszłości- także ze spadochronem- marzenie, które mam zamiar zrealizować.

Są to chwile, na które czekam z niecierpliwością. Wiem, że dadzą mi one wiele satysfakcji. Na pewno zachowam je we wspomnieniach, jednak fajnie byłoby mieć też zdjęcia uwieczniające te wydarzenia, można by wtedy podzielić się nimi z innymi ludźmi. Tak jak moją historią- banalną, prostą, ale- szczerą. Mały apel do wszystkich- przełamujcie bariery! Łamcie schematy! Niech Wasze życie będzie ciekawą przygodą, a nie- szarą rutyną. Warto. Zresztą spróbujcie sami ;)