Ciąg dalszy nastąpi – Marta

imm004_2A-Copy

Mój wyczyn może wydawać Ci się błahy i niegodny opisywania go w tym miejscu. Nie zmieniłam życia nikogo z moich bliskich, nie zbawiłam świata. Ale jednak jest jakiś powód dla którego poświęcam 10 min mojego piątkowego wieczoru i piszę o tym.

Każdy zna kogoś kto panicznie boi się wody, prawda? I nie mówię tu o małych rozbieganych dzieciakach, które zamiast iść się kąpać udają że nie słyszą nawoływań mamy. Strach przed utonięciem paraliżował mnie od stóp do głowy zamieniając każdy urlop w męczarnie. Mój kontakt z morzem ograniczał się jedynie ‚do kolan’, nie dalej.

Ale nie teraz. Tak, to ja ganiam się z rybkami na zdjęciu. Niemożliwe? Nie dla młodej osoby, której łamanie wszelkich barier stało się niemal pasją. Skoki na bungee? Samodzielne akrobacje powietrzne sportowym samolotem ? Przyszedł też czas na oswojenie się z tym żywiołem. Moment w którym zanurzyłam głowę pod wodę równocześnie opuszczając moją strefę komfortu zapamiętam do końca życia. Strach i obawy odeszły, ich miejsce zajął zachwyt nad niezliczoną ilością barw podwodnego świata najpiękniejszych raf koralowych i jej mieszkańców. Kolejna dobra decyzja i kolejna bariera złamana. Dobrze myślisz – ciąg dalszy nastąpi.