Dziurlandia.pl – Krzysztof

NIEbezpieczne_drogi

 

Nasze, życie to ciągły wyścig z czasem… podążamy w określonym kierunku przed siebie… chociaż na naszej drodze pojawiają się wyboje i zakręty, to i tak szybko o nich zapominamy i pędzimy dalej…

Pewnego dnia zatrzymałem się i postanowiłem zacząć walczyć z tym na co większość społeczeństwa nie zwraca uwagi, gdyż żyje w dużych aglomeracjach. Zaniedbana infrastruktura drogowa, w niektórych rejonach Polski sprawia, że powiększa się przepaść społeczna, problem ten dotyka w szczególności małe miejscowości i wsie.

Sam mieszkam w miasteczku, które od kilkunastu lat boryka się z problemem wysokiego bezrobocia a szans na boom inwestycyjny nie widać. Podjąłem wyzwanie, zmieniać ten mały świat wokół mnie i próbować zarażać tym innych. Walczę o to by pieniądze z naszych podatków były dobrze wydawane przez samorządy, w 2011 r. założyłem bloga dziurlandia.pl by pokazywać wszystkie problemy z infrastrukturą i walczyć o poprawę bezpieczeństwa na drogach i nie tylko.

Zdjęcia i filmy jakie serwowałem urzędnikom sprawiły, że moje interwencje okazały się skuteczne. Nie możemy pozwalać na wyrzucanie mln zł na nieprzemyślane inwestycje drogowe, topienie dziesiątek mln zł rocznie na prowizoryczne naprawy dróg, kiedy nie ma pieniędzy na budowę chodników przy drogach prowadzących do szkół we wsiach, itd. Każdego roku przy Polskich drogach giną dziesiątki dzieci… tylko dlatego, że przy drodze nie ma chodników i poboczy… Wiem, że mieszkańcy dużych miast nie interesują się tymi problemami ale ja się nie poddaję i nadal będę próbował zmieniać świat wokół siebie dla dobra wszystkich .