Freestyle Football – Łukasz

2

 

Cześć ! Nazywam się Łukasz Karas i chce wam przedstawić moje codzienne wyzwania. Od 8 lat trenuje nietypowa dyscyplinę sportu Freestyle Football czyli wykonywanie sztuczek za pomocą piłki.

Nie jest to sport ekstremalny ani nie wymaga sporych nakładów finansowych. Zdecydowanie jest to jednak sport który bazuje na kreatywności. Freestyle wciąż się rozwija wiec ogranicza mnie tylko wyobraźnia która często jest murem na drodze. Próbując wykonać nowa sztuczkę której nigdy wcześniej nikt nie zrobił na świecie jest o wiele trudniej niż powtórzenie i nauczenie się ruchu już widzianego.

To własnie tworzenie w każdej dyscyplinie jest najtrudniejsze. Freestyle to codzienna walka z ciałem i wyobraźnia. Słaba popularność tego sportu przekłada się również na możliwości. W okresie zimowym brakuje hali do treningów i jestem zmuszony trenować w pokoju.

Te wszystkie przeciwności są jednak mało istotna rzeczą kiedy sięgam po piłkę i robię to co kocham. Chociaż teraz jest ciężej wiem ze kiedyś moje tricki zapiszą się na karcie historii w tej dyscyplinie. :)