Niagara – Rafał

DSC09793_1

Przez ciężką pracę i lata nauki do najdalej odległych miejsc świata. Cóż mogę powiedzieć mały człowieczek mieszkający na południu Polski w niewielkiej miejscowości mającej zaledwie 1200 mieszkańców. Ciągła walka z losami życia doprowadziły do zaszczepienia w sobie twardych zasad – nigdy się nie poddawać i zawsze szukać najlepszego rozwiązania. Połączenie nauki, pracy i zasad doprowadziło do czasów spełnienia marzeń.

Nie jeden uczeń, student zadaje sobie pytanie dlaczego się uczyć po co studiować zdobywać wykształcenie? Więc na swoim przykładzie chciałbym powiedzieć wszystkim że warto i warto tez uczyć się jeżyków obcych. W moim przypadku bardzo dobra znajomość języka niemieckiego pozwoliła mi na podjecie pracy w Niemczech w firmie niemieckiej jako programista systemów sterowania manipulatorów lakierujących samochody. To ze, współpraca firmy rozlega się na cały świat pozwala nie tylko się realizować zawodowo ale tez spełniać marzenia.

Zostając wysłany na delegacje do USA do Detroit z ostatnich notowań 713 777 tys. Mieszkańców. Bardzo ważny dla mnie w życiu było odwiedzenie grobu zmarłego śmiercią tragicznie brata mojego ojca. Ojciec walczy z rakiem opłucnej. Nie mogąc podróżować, nie miał w życiu tez okazji być tak blisko jak przesłane zdjęcie z miejsca nieupamiętnienie pochowaniem jego brata. Wujek zginał w Chicago. W dniu 25.10.2014 roku udało mi się dotrzeć na grób i zapalić znicz w imieniu całej rodziny. Nie pomyślałbym ze w tak magiczny sposób człowiek będzie mógł dotrzeć do tak potrzebnych miejsc na ziemi.

Spełnieniem mojego marzenia było dotarcie do wodospadów Niagara. Droga wydawałaby się bardzo prosta. 01.11.2014 godzina 11:00 pm czasu lokalnego decyzja podjęta pobudka 02.11.2014 godzina 03:00am i wyjazd samochodem godz 04:30am. Planowany czas podroży 4,5h droga prowadziła z USA przez Kanadę do USA gdzie parkowany był samochód. Przekraczanie granic, ograniczenia prędkości i korki na drogach doprowadziły ze dotarłem o godzinie 11:30am. Ostatnie kilometry Kanady adrenalina rosła z daleka już było widać krążące helikoptery ze zwiedzającymi wodospady z lotu ptaka. Pomyślałem sobie kogo na to stać kto tam lata? Niesamowite wrażenia. W pewnym momencie wyłonił się gigant słynny Niagara Fall. Mając możliwość przekraczania granicy Kanady i USA moglem jednocześnie zwiedzić i zobaczyć wodospady od strony Kanady. Znane mi z internetu i lokalnych plakatów zdjęcia nocne kolorowych wodospadów przedłożyły mój pobyt do godziny 07:00pm i marzenia zostały spełnione. Piękno natury nie dopuszczało nawet myśli zmęczenia i myśli drogi powrotnej. Właśnie z tego miejsca chciałbym się z wami pożegnać. Czas dotarcia do hotelu w Detroit to godzina 01:30 am.

Wszystko to zawdzięczam moim Rodzicom, którzy wszelkich starań dali mi możliwości bycia tym kim jestem i uczenia się tego co sprawiało mi przyjemność. Dziękuję. Dziękuję, również mojej żonie, która cierpliwie pozwala mi na realizowanie się zawodowo kosztem czasu bycia razem.

Pozdrawiam wszystkich uczniów i studentów szukających drogi do spełniania marzeń.