Pokonać lęk wysokości – Rafał

rsz_1112(1)

Na wstępie powiedzieć muszę, że mam okrutny, paraliżujący niemal lęk wysokości, który nie pozwala mi pozostawać dłużej na jakichkolwiek wyższych budowlach czy mostach bez poczucia strachu. Jednak w te wakacje postanowiłem przełamać swój strach i zacząć oswajać się z wysokościami. Wszystko zaczęło się od niewielkich mostów widokowych w Augustowie czy Morągu, gdzie przyzwyczajałem się do wysokości i starałem się opanować wewnętrzną panikę :) Następnie przyszedł czas na wejście na wieżę ciśnień w Giżycku, która powoli przestawała być tak przerażająca jak wydawała się na samym początku.

Gdy nogi przestały być jak z waty, a myśli nieco się uspokoiły wraz z nabieranym doświadczeniem, postanowiłem pójść o krok dalej i wybrać się na zwiedzanie mostu w Stańczykach. 40 metrów wysokości oraz ogromny spad w dół na początku okazały się oszałamiające, jednak ogrom budowli sprawił, że i ten lęk pokonałem po około 20 minutach, kiedy to już swobodnie podziwiałem piękno krajobrazu :) Ostatecznym testem był jednak przelot samolotem turystycznym nad Kętrzynem, który to sprawdzian – jak widać na załączonym zdjęciu – udało się przejść pozytywnie :)

Chciałbym z tego miejsca zachęcić wszystkich do pokonywania swoich lęków i wychodzenia ze strefy komfortu, bo przez nasze wyimaginowane strachy tracimy masę piękna i wdzięku jakie oferuje nam życie ! :)