Robić co się kocha – Paweł

Cyrul2

 

Rozpoczynając studia na Akademii Wychowania Fizycznego  moim marzeniem było zostanie trenerem piłki nożnej i związać się z tym sportem na długie lata. Jednak życie ma swój scenariusz.

Piłka nożna z każdym dniem się oddalała. Wszystko zmieniło się w grudniu 2009 roku, gdy przyszedłem na wigilię klubu górskiego Olimp przy AWFie we Wrocławiu. Tak się zaczęła moja przygoda z górami. Po kilku miesiącach dostałem szansy wyjazdu w Alpy. Były to góry i których marzyłem i myślałem, że nigdy nie będę miał szansy tam pojechać. Wyprawa mimo, że nie zakończyła się sukcesem nabrałem wielkiego respektu do gór i poznałem moich przyszłych partnerów górskich.
Gdyby nie wstąpienie do klubu górskiego nigdy bym nie zwiedził tylu krajów, nie poznał nowych kultur i ludzi. Będąc na studiach udało mi się udać kilkukrotnie w Alpy, Kaukaz, Kilimanjaro czy Pamir. To całkowicie odmieniło moje życie. Zacząłem drugie studia dzienne na kierunku Turystyka i rekreacja aby robić to co się kocha!
Brnięcie w głębokim śniegu, pokonywanie ostrych eksponowanych grani i lodowców z głębokimi lodowcami pokazały mi radość życia.  Grymas  bólu na twarzy i myśl, że następnego dnia nie wstaje z namiotu i nigdzie nie idę. Jednak gdy nastaje świt nadchodzą nowe siły i cała radość z nowych wyzwań.