Szlakiem św. Jakuba – Zbigniew

P1310905a

 

Przesłane zdjęcie wiąże się z ważnym wydarzeniem w naszym życiu. Podjęliśmy z żoną decyzję, aby przejść pieszo z Miłosławia do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II.

Wyruszyliśmy 28-01-2014  to jest zimą aby dotrzeć do celu 24-04-2014 tj. po 85 dniach pokonując ponad 2100 km i różne przeszkody. Trasa naszej pielgrzymki prowadziła w 70% szlakami św. Jakuba a więc nie była to najkrótsza i najłatwiejsza droga. Wiodła przez 4 pasma górskie między innymi pasmo Szumawy, Alpy, Apeniny.

Zdjęcie zrobione jest w Apeninach w dniu 1-04-2014 niedaleko przełęczy Cisa(około 400m) na wysokości 1000m mając już za sobą około 1500 km. Oboje z żoną(na zdjęciu) jesteśmy emerytowanymi nauczycielami w wieku 61lat. Każdy z nas ma swoje dolegliwości, które jednak nie przeszkodziły nam w zrealizowaniu pielgrzymki.

Zdjęcie jest dla nas symboliczne bo pokazuje że kiedy wydaje się nam że jesteśmy już na szczycie trzeba jeszcze wejść wyżej. Do robienia zdjęć i filmów używam aparatu Lumix Tz5 który kupiłem 6 lat temu i jest moim pierwszym aparatem cyfrowym. Zrobiłem nim już tysiące zdjęć i bardzo sobie go chwalę ale przymierzam się do nowszego modelu.

Zdjęcie zrobione jest w mniejszej rozdzielczości z prozaicznego powodu aby zmieścić większą ilość zdjęć na karcie pamięci i dlatego nie do końca wykorzystuję w tym przypadku techniczne możliwości tego modelu. Całościowa relacja z naszej pielgrzymki umieszczona jest na facebooku na stronie https://www.facebook.com/pieszodorzymu
Jeżeli chodzi o filmy z tego aparatu to mam umieszczone na You tube jako Zbigniew Janczak