Zamęt – Andrzej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poznałem ciekawego człowieka  zamieszkującego puszczę rzepińską w lubuskim, zajmuje się rzeźbieniem i fotografią, jest po przeszczepie wątroby i z renty ledwo wiąże koniec z końcem.. zainspirował mnie swoją osobą oraz podejściem do życia, mimo trudnej sytuacji życiowej, potrafił cieszyć się życiem..

Od tego zdjęcia się zaczęło, to był pierwszy krok jak się okazało, a bardzo zależało mi na opowiedzeniu jego historii i ukazaniu jak żyje, nie do końca wiedziałem jak to zrobić, ale fotografia pomagała mi wizualizować ten cel. Okazało się, że szukają operatora kamery do telewizji lokalnej, a sam byłem bezrobotny po powrocie z zagranicy, bez namysłu zadzwoniłem i mimo, że znałem się raczej na fotografii, niż na filmie to entuzjazm przesądził, że zostałem zatrudniony.

Po 3 miesiącach od przyjęcia i zapoznaniu się z podstawowymi tajnikami filmowania, zrealizowałem dokument pt. „Zamęt” o życiu i poglądach człowieka z lasu, jak się okazało praca wygrała w PIKE 2014 – ogólnopolski konkurs Programów Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”. Mimo braku doświadczenia w filmowaniu i montażu podjąłem się zadaniu które przed sobą postawiłem i się udało, co również odmieniło i odmienia życie głównego bohatera, czego bardzo mu życzyłem i życzę.

Fotografia jest ikoną i początkiem tej historii, wiara i intuicja zatriumfowała nad aspektami technicznymi i schematami.